Skarbonka Wielkopostna

Od 17 lat, w okresie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Opolskiej proponuje dzieciom i młodzieży papierowe skarbonki, które mają pomóc w utrwaleniu zwyczaju jałmużny wielkopostnej. Praktyka ta ma uczyć młodych ludzi Chrystusowego spojrzenia na drugiego człowieka, zwłaszcza najsłabszego. W 2011 r. dzieci i młodzież kilkudziesięciu parafii naszej diecezji, złożyły do skarbonek 43.410 zł. Pieniądze trafiły do hospicjum stacjonarnego Caritas Diecezji Opolskiej w Starych Siołkowicach i zostały wykorzystane na zakup środków medycznych, po-trzebnych do pielęgnowania ludzi nieuleczalnie chorych. W ciągu 9 lat istnienia placówka otoczyła najlepszą opieką paliatywną 1929 pacjentów, z których 1548 zmarło. Ponieważ pieniądze Narodowego Funduszu Zdrowia, przeznaczone na opiekę paliatywną, nie wystarczają na funkcjonowanie naszej placówki, tegoroczną jałmużnę wielkopostną ofiarujemy ponownie na działalność hospicjum w Starych Siołkowicach. Skarbonki wielkopostne są rozprowadzane bezpłatnie. Od 13 lutego br. można je otrzymać we wszystkich biurach rejonowych i centrali Caritas. Zebraną jałmużnę prosimy przekazać do centrali lub wpłacić na konto Caritas Diecezji Opolskiej: Bank Pekao S.A. I O Opole, 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Jałmużna wielkopostna”. Caritas Diecezji Opolskiej dziękuje wszystkim duszpasterzom i katechetom za pomoc w promocji wielkopostnej skarbonki.
ks. dr Arnold Drechsler