Prosimy o 1% dla Caritas Diecezji Opolskiej

W ciągu czterech lat działalności „Caritas Diecezji Opolskiej Organizacja Pożytku Publicznego” otrzymała z tytułu 1% podatku sumę 776.860 złotych. Z tej kwoty 23.333 zł. przeznaczono na koszty administracyjne (stanowią je: druk ulotek i plakatów – 15.444 zł. = 1,99%; koszty wynagrodzeń – 5.486 zł. = 0,70%;  opłaty bankowe – 2.403 zł. = 0,31%). Koszty administracyjne wynoszą 3% otrzymanych darowizn.

W 2011 r. z pomocy wszystkich placówek Caritas Diecezji Opolskiej skorzystało co najmniej 140 tys. osób.
Praktykę przekazywania 1% podatku na cele dobroczynne pochwalił Ojciec Święty Benedykt XVI. W encyklice „Caritas in veritate” napisał: „Możliwą formą pomocy dla rozwoju, mogłoby się również okazać skuteczne zastosowanie tak zwanej subsydiarności w kwestii podatkowej, która pozwoliłaby obywatelom decydować o przeznaczeniu części podatków wpłacanych państwu”. (Civ, nr 60)

„Caritas Diecezji Opolskiej Organizacja Pożytku Publicznego” dziękuje wszystkim, którzy 1% swojego podatku, zamiast do budżetu państwa, przekazują na służbę chrześcijańskiego miłosierdzia, realizowaną przez kościelną Caritas.

Przeczytaj więcej na stronie www.caritas.diecezja.opole.pl