Dzień Świętości Życia

Drodzy Diecezjanie!
W najbliższy poniedziałek 26 marca br. po raz kolejny w Kościele będzie obchodzona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która od 14 lat przeżywana jest także jako Dzień Świętości Życia. Z tej okazji serdecznie zapraszam wiernych, delegacje parafialne, a przede wszystkim Was, Droga Młodzieży, na Mszę św. w tym dniu o godz. 19.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu przy ul. Drzymały 1, podczas której nastąpi uroczyste ślubowanie duchowej adopcji. Uczynią to ci, którzy ostatnio podjęli obowiązek modlitewnej odpowiedzialności za dzieci jeszcze nienarodzone.
Zachęcam gorąco do licznego gromadzenia się w tym dniu na Mszach św. również w kościołach parafialnych, aby wspominając tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, dziękować Panu Bogu za dar własnego życia, wynagradzać za wszystkie postawy i czyny skierowane przeciwko życiu oraz błagać o ufne, odpowiedzialne i hojne rodzicielstwo w małżeństwach, a także poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Na czas zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Wielkanocnej Oktawy z serca Wam błogosławię i życzę owocnego przeżycia tego najważniejszego okresu w roku liturgicznym
Wasz biskup
† Andrzej Czaja