Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej ku czci św. Józefa

Biskup Opolski Andrzej Czaja oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży i duszpasterze dekanatu Strzelce Opolskie serdecznie zapraszają młodzież diecezji opolskiej na Wielkanocne czuwanie ku czci św. Józefa, które odbędzie się 30 kwietnia 2012 r. pocysterskim kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. Początek czuwania o godz. 19.00, zakończenie ok. 22.30.
Komunikat Biskupa Opolskiego na II Niedzielę Wielkanocną
Drodzy Diecezjanie!
1 maja 2012 r., w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Robotnika, minie rok od wyniesienia na ołtarze papieża Jana Pawła II. Rocznica beatyfikacji to dla nas kolejna okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za wielkie dziedzictwo wiary i papieskiego nauczania, w którym bł. Jan Paweł II wiele uwagi i pasterskiej troski poświęcił małżeństwu i rodzinie.
Odpowiadając na wezwanie do ciągłego zgłębiania tego dziedzictwa, pragnę zachęcić wszystkich diecezjan do przeżywania dnia 1 maja każdego roku, jako Diecezjalnego Święta Rodziny. Inicjując to dzieło, zapraszam wszystkie rodziny naszej diecezji do Jemielnicy, gdzie 1 maja o godz. 11.00 rozpocznie się wspólna modlitwa w intencji rodzin, o moc wiary i wzajemną w nich miłość.
W przeddzień, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 zapraszam do Jemielnicy młodzież na wieczorne czuwanie ze św. Józefem.
Uroczystości pierwszomajowe będą w tym roku połączone z reaktywowaniem diecezjalnego Bractwa św. Józefa. Jego idee i cele zostaną przybliżone wiernym w liście pasterskim, który wystosuję do wszystkich diecezjan w IV Niedzielę Wielkanocną, tj. 29 kwietnia br.
Oczekując na Wasze przybycie do Jemielnicy, wielkanocnie pozdrawiam i z serca błogosławię
Wasz biskup
† Andrzej Czaja