Święcenia kapłańskie

W najbliższą sobotę 26 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego święcenia kapłańskie przyjmie piętnastu diakonów naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Po tej niezwykłej chwili zostaną posłani do wspólnot parafialnych, „aby głosili Ewangelię” i utwierdzali braci w wierze”.
A oto nazwiska i parafie pochodzenia naszych neoprezbiterów:

1. Szymon Cała z parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu
2. Tadeusz Dziedzic z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu
3. Andrzej Flak z parafii św. Franciszka w Borkach Wielkich
4. Piotr Herok z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni
5. Artur Juzwa z parafii Trójcy Świętej w Korfantowie
6. Wojciech Kępkowski z parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku
7. Łukasz Knosala z parafii św. Bartłomieja w Głogówku
8. Damian Kokurowski z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Nysie
9. Tadeusz Komorek z parafii św. Anny w Gamowie
10. Michał Krupa z parafii św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe
11. Maciej Poznalski z parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śląskich (archidiec. wroc.)
12. Janusz Sobiś z parafii św. Józefa w Raciborzu
13. Sebastian Szajda z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku
14. Tomasz Szczeciński z parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach
15. Łukasz Szuster z parafii św. Jana Nepomucena w Kolnowicach.

W tych dniach bardzo proszę o modlitwę w intencji naszych przyszłych  neoprenzbiterów, aby byli kapłanami według Bożego Serca, a ich posługę „Pan potwierdzał niezwykłymi znakami”. W tej modlitwie chcemy dziękować za nowych kapłanów, ale również prosić, aby młodzi ludzie, zwłaszcza tegoroczni maturzyści, rozpoznali swoje życiowe powołanie, a jeżeli Pan Bóg wzywa ich do służby w swoim Kościele, aby na ten głos odpowiedzieli ochotnym sercem.

 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.