Komunikat Biskupa Opolskiego w sprawie Marszu dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!
W tym roku w dniach od 30 maja do 3 czerwca 2012 r. w Mediolanie odbędzie się VII Światowe Spotkanie Rodzin. Temat przewodni „Rodzina: praca i święto” jest bardzo aktualny i bliski współczesnemu człowiekowi. Punktem kulminacyjnym tych szczególnych dni będzie spotkanie rodzin całego świata z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.
Swoje poparcie dla wartości chrześcijańskich, dla rodziny, dla Ojca Świętego będziemy mogli wyrazić również w naszym kraju. W ponad 40 miastach Polski odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Gorąco zachęcam do udziału w marszach organizowanych 3 czerwca także w naszej diecezji: w Opolu, Raciborzu i Kluczborku. Możemy w ten sposób dać piękne świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny.  
Wszystkim rodzinom i angażującym się w dzieło uświęcania rodzin z serca błogosławię
Wasz biskup
† Andrzej Czaja
Do udziału zapraszamy nie tylko rodziny z dziećmi, ale także organizacje pozarządowe, osoby publiczne, wszelkiego rodzaju wspólnoty i grupy oraz wszystkich, którym bliskie są wartości życia ludzkiego i tradycyjnej rodziny. Zachęcamy do przygotowania i zabrania ze sobą transparentów i flag z hasłami pro-life, a także znaczków własnych organizacji. Zaznaczamy przy tym, że Marsz ma charakter apolityczny, i pozostanie wolny od wszelkich form agitacji partyjnej.

KLUCZBORK
Marsz dla Życia i Rodziny w Kluczborku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem, o godz. 13.00 marsz wyruszy w kierunku kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na koniec zapraszamy na przygotowany przez OSiR rodzinny piknik sportowy z okazji dnia dziecka „Bawmy się razem”, który odbędzie się na stadionie MKS. Wstęp wolny.
Pobierz plakat Marszu w Kluczborku: http://img651.imageshack.us/img651/6399/plakatmarszdlayciaklucz.jpg


RACIBÓRZ
Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny w Raciborzu spotkają się o godz. 15.00 na raciborskim Rynku przy Kolumnie Maryjnej. Przejdą ulicami: Nową, Opawską, Ocicką i Jana Pawła II. Zakończenie pod pomnikiem Jana Pawła II.
Pobierz plakat Marszu w Raciborzu: http://img805.imageshack.us/img805/5493/plakatmarszdlayciaracib.jpg


OPOLE
Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu rozpocznie się na placu Kopernika (przed wejściem głównym do Solaris Center) w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00. Trasa wieźć będzie ulicami: Oleską, Żeromskiego, Reymonta, Ozimską i Krakowską. Finał na opolskim Rynku.
Nie zwlekaj i już dzisiaj zaproś na marsz swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych. Pokażmy, że razem możemy więcej! Poleć nas na Facebooku (http://www.facebook.com/events/262708800475820/) i na Google+ (https://plus.google.com/u/0/114087043551378546066). Jeśli chcesz możesz wydrukować plakat (http://img35.imageshack.us/img35/5643/plakatmarszdlayciaopole.jpg) i zawiesić go w swojej okolicy. Zobacz też spoty promujące marsz (spoty można osadzić bezpośrednio na stronie):
·         http://www.youtube.com/watch?v=o2TnVZ6gULw
·         http://www.youtube.com/watch?v=5l8s1M9nehU


Więcej informacji na stronie własnej: opole.marsz.org
 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.