Bł. proboszcz Dziećmarowa Józef Czempiel

22 września o godz. 11.00 Mszą Św. rozpoczynamy czas ważny dla wspólnoty Dziećmarowa. Zawierzamy się wstawiennictwu bł. kapłana Józefa Czempiel – który w latach 1918-19 był proboszczem w Naszej parafii. W ten sposób otrzymujemy ważną łaskę jaką jest kolejny Patron naszej parafii. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
Błogosławiony ks. Józef Czempiel (1883-1942) był kapłanem wytrwałym i konsekwentnym i był człowiekiem czynu, niezwykle aktywnym, choć jednocześnie oddanym modlitwie, miłującym konfesjonał i dbającym o piękną liturgię. Znał wartość ascezy, doceniał wagę ciszy w życiu człowieka. Potrafił łączyć aktywność duszpasterską z kontemplacją. Charakterystyczna była jego wrażliwość na Słowo Boże, a także na głos Kościoła. Najbardziej troszczył się o opuszczonych, biednych, bezrobotnych, zniewolonych nałogami. Zawsze bliska była mu szkoła i wychowanie najmłodszego pokolenia. Kochał dzieci. Nazywany jest często śląskim Machabeuszem z uwagi na jego cechy charakteru: wierność, oddanie oraz bezgraniczną miłość skierowaną ku Bogu, bliźniemu, a także Ojczyźnie oraz nieznającą tanich kompromisów postawę etyczną. Tej postawie pozostał wiemy aż do chwili męczeńskiej śmierci. I dlatego właśnie jest ks. Czempiel tak bardzo nam dziś bliski i potrzebny. Dlatego jest wzorem.
Liturgiczne wspomnienie przypada na 12 czerwca.