Sztafeta różańcowa

Rozpoczynający się Rok Wiary będzie czasem szczególnej łaski od Boga, o którą najpierw należy z pokorą prosić. Jedną z form wspólnotowego wołania o przymnożenie w naszych sercach wiary niech będzie proponowana wiernym diecezji opolskiej Sztafeta różańcowa. To wzmożone wołanie o łaskę wiary i o owocność procesu katechizacji będzie odbywać się w szkole Maryi, gdzie uczymy się kontemplacji piękna oblicza Chrystusa i doświadczamy głębi Jego miłości (por. Rosarium Virginis Mariae, 1).
W Sztafecie Różańcowej chodzi o zaproponowanie wiernym modlitwy różańcowej połączonej z przekazywaniem różańca i zapraszaniem innych osób do tej modlitwy. W ten nie będziemy ustawać w pokornym wołaniu o wiarę i o jej trwałe owoce, a także w dawaniu świadectwa, którego wymaga zaproszenie innych do modlitwy. Osoba, która pragnie włączyć się w Sztafetę różańcową, powinna postarać się o różaniec, który będzie mogła przekazać dalej. Rozpoczynając sztafetę sama pomodli się o wiarę, rozważając przynajmniej jedną część Różańca Świętego, a następnie przekaże różaniec wraz z obrazkiem – zaproszeniem do modlitwy kolejnej osobie i poprosi ją o modlitwę w powierzonej sztafecie intencji.
Oficjalna intencja Sztafety brzmi: o przymnożenie łaski wiary, zwłaszcza młodemu pokoleniu oraz o skuteczność procesu katechizacji.
Sztafeta różańcowa jest dobrą okazją do wprowadzenia w rodzinach praktyki tej prostej, a zarazem bardzo głębokiej modlitwy.
Materiały promocyjne w postaci plakatów i obrazków zostały przekazane do wszystkich parafii w diecezji. Zainteresowani włączeniem się w tę modlitewną krucjatę znajdą je w swoich parafiach jeszcze w październiku – miesiącu różańcowym. Rozpoczęte wówczas dzieło powinno być kontynuowane przynajmniej przez cały Rok Wiary.