Wspomnienie rekolekcji

Na zdjęciu o. Józef Kordek nasz tegoroczny Rekolekcjonista.
Nie zamykajmy serc,
Zbawienia nadszedł czas,
Gdy Chrystus puka w drzwi
Może ostatni raz.
W tych kilku słowach pieśni zawarty jest program na ludzkie życie. Jaki? Wykorzystaj jeszcze ten czas który daje ci Bóg. A kto z nas może powiedzieć lub być pewnym ile jeszcze tego czasu jest? Dlatego o. Rekolekcjonista uczulał nas na to co zdaje się zwyczajne proste, a jednak nie do końca wypełnione. Bądźcie życzliwi, pomocni, nie zaniedbujcie chorych, wspierajcie tych, którzy wsparcia waszego potrzebują… Tak, tak będziemy – czy nam to czegoś nie przypomina z przypowieści – pójdę a nie poszedł. Wiele mamy jeszcze do zrobienia. Niech słowa zachęty o. Józefa będą siłą Bożego działania w nas „Miejcie odwagę dla modlitwy, dla Eucharystii, dla drugiego”. Dziękujemy Ci o. Józefie za obecność, dziękuję Ci za wspólnotę na plebani, w parafii. A my?
Nie zamykajmy serc,
Zbawienia nadszedł czas,
Gdy Chrystus puka w drzwi.
Może ostatni raz.