Odezwa Biskupa Opolskiego w związku z tegorocznymi święceniami kapłańskimi 2013

Co roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kieruje nasze spojrzenie ku niebu, dokąd wstąpił Chrystus na oczach swoich uczniów i gdzie także nam wyznaczył cel naszej ziemskiej wędrówki. Słyszymy jednak również jego zapewnienie, że nie zostawia nas samych, że jest i działa nadal pośród nas w swoim Kościele poprzez Ducha Świętego. Tak było w czasach apostołów, którym – jak słyszeliśmy to w dzisiejszym pierwszym czytaniu – obiecał przed wstąpieniem do nieba, że kiedy Duch Święty zstąpi na nich, otrzymają Jego moc i będą Jego świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, w Samarii i aż po krańce ziemi.
     Wymownym znakiem pełnego mocy działania Ducha Świętego w naszych czasach, które dokonywało się na naszych oczach, była pełna pokory rezygnacja z urzędu Piotrowego Ojca Świętego Benedykta XVI i wybór jego następcy – papieża Franciszka. Działanie Ducha Świętego pośród nas sprawia, że są także młodzi ludzie, którzy decydują się odważnie przyjąć wezwanie Chrystusa, by pójść za Nim i stać się głosicielami Jego Ewangelii, i być Jego świadkami. W najbliższą sobotę w katedrze opolskiej przez nałożenie rąk i modlitwę przyjmie święcenia prezbiteratu 11 diakonów, alumnów Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu i absolwentów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
      A oto nazwiska i parafie pochodzenia naszych neoprezbiterów: