Koncert Uwielbienia 2013

Jezus żyje! Kto nie marzy o tym, aby wydarzenia związane z wiarą były pełne życia i radości? Komu nie brakuje spotkań przepełnionych entuzjazmem i życzliwością? Kto nie tęskni za modlitwą, w której serce odczuwa obecność Boga? Koncert Uwielbienia w Opolu jest okazją do tego, aby wszystkie te pragnienia się spełniły. Oczywiście, że nie idzie tu tylko o radość i emocje. Idzie przede wszystkim o Pana Jezusa. Idzie również o to, aby dołączyć do potężnego chóru Aniołów i Świętych, którzy uwielbiają Boga!

Eucharystia w centrum! To niewielkie, bo dopiero czteroletnie doświadczenie, pozwala oczekiwać wielkiego wydarzenia. Wielkiego, bo przepełnionego mocą, która jest w sercach młodych chórzystów i muzyków. Wielkiego, bo na samym środku wielkiej sceny Boże Ciało! Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie! Dlaczego jeszcze wielkie wydarzenie?
Bo będzie to piękna manifestacja wiary. Manifestacja pełna pokoju i radości. Manifestacja pełna wzajemnej życzliwości i dumy z przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Za młode pokolenie! Pierwszy Koncert Uwielbienia (2010 r.) zapoczątkował w diecezji opolskiej regularną modlitwę za dzieci i młodzież. Wiele parafii podjęło inicjatywę o nazwie Ogniska Modlitwy za Młode Pokolenie. Wierność modlitwie za młode pokolenie daje nadzieję, że mimo wszystko młodzi ludzie są przyszłością Kościoła i świata. Modlitwa za młodych jest jak ciepłe światło, w którym mogą pięknie wzrastać albo jak pancerz, który ich chroni przed niebezpieczeństwem.

Uwielbienie pełne życia! W Roku Wiary nie można ukrywać tego, co drogocenne, głęboko w sercu. Należy to wydobyć na światło dzienne. Niech wszyscy zobaczą nasze piękne serca! Niech wszyscy usłyszą śpiew pełen Bożej chwały! Niech wszyscy zobaczą radość płynącą z czystego serca!

Sanctus, Sanctus, Sanctus! Koncert Uwielbienia jest piękną okazją, aby w Roku Wiary stanąć przed Panem Jezusem i w jedności z tysiącami ludzi, którzy właśnie tego wieczoru, w wielu miastach naszej Ojczyzny gromadzą się po to, aby uwielbiać Boga, aby Go chwalić i Jemu dziękować!

Przyjdź! Przyjedź! Zaproś przyjaciół!

Uroczystość Bożego Ciała
Opole, 30 maja 2013, godz. 19.30
plac przy kościele Przemienienia Pańskiego na Osiedlu A.K.
(dawne osiedle Z.W.M., ul. Stefana Grota Roweckiego)

 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.