Koncert Uwielbienia 2013

Jezus żyje! Kto nie marzy o tym, aby wydarzenia związane z wiarą były pełne życia i radości? Komu nie brakuje spotkań przepełnionych entuzjazmem i życzliwością? Kto nie tęskni za modlitwą, w której serce odczuwa obecność Boga? Koncert Uwielbienia w Opolu jest okazją do tego, aby wszystkie te pragnienia się spełniły. Oczywiście, że nie idzie tu tylko o radość i emocje. Idzie przede wszystkim o Pana Jezusa. Idzie również o to, aby dołączyć do potężnego chóru Aniołów i Świętych, którzy uwielbiają Boga!

Eucharystia w centrum! To niewielkie, bo dopiero czteroletnie doświadczenie, pozwala oczekiwać wielkiego wydarzenia. Wielkiego, bo przepełnionego mocą, która jest w sercach młodych chórzystów i muzyków. Wielkiego, bo na samym środku wielkiej sceny Boże Ciało! Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie! Dlaczego jeszcze wielkie wydarzenie?
Bo będzie to piękna manifestacja wiary. Manifestacja pełna pokoju i radości. Manifestacja pełna wzajemnej życzliwości i dumy z przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Za młode pokolenie! Pierwszy Koncert Uwielbienia (2010 r.) zapoczątkował w diecezji opolskiej regularną modlitwę za dzieci i młodzież. Wiele parafii podjęło inicjatywę o nazwie Ogniska Modlitwy za Młode Pokolenie. Wierność modlitwie za młode pokolenie daje nadzieję, że mimo wszystko młodzi ludzie są przyszłością Kościoła i świata. Modlitwa za młodych jest jak ciepłe światło, w którym mogą pięknie wzrastać albo jak pancerz, który ich chroni przed niebezpieczeństwem.

Uwielbienie pełne życia! W Roku Wiary nie można ukrywać tego, co drogocenne, głęboko w sercu. Należy to wydobyć na światło dzienne. Niech wszyscy zobaczą nasze piękne serca! Niech wszyscy usłyszą śpiew pełen Bożej chwały! Niech wszyscy zobaczą radość płynącą z czystego serca!

Sanctus, Sanctus, Sanctus! Koncert Uwielbienia jest piękną okazją, aby w Roku Wiary stanąć przed Panem Jezusem i w jedności z tysiącami ludzi, którzy właśnie tego wieczoru, w wielu miastach naszej Ojczyzny gromadzą się po to, aby uwielbiać Boga, aby Go chwalić i Jemu dziękować!

Przyjdź! Przyjedź! Zaproś przyjaciół!

Uroczystość Bożego Ciała
Opole, 30 maja 2013, godz. 19.30
plac przy kościele Przemienienia Pańskiego na Osiedlu A.K.
(dawne osiedle Z.W.M., ul. Stefana Grota Roweckiego)