To były niezwykłe chwile!!! Dziękuję!!!

To były naprawdę niezwykłe chwile!!! Dziękowaliśmy Bogu za dar tak niezwykłego Kapłana, który służył w Naszej wspólnocie, Naszym przodkom. I choć ten czas posługi był krótki to jednak pozostawił trwały ślad w Naszej wspólnocie. Wystarczy sięgnąć do ksiąg metrykalnych by zobaczyć Jego podpis Czempiel kpl. Prawie rok przygotowywaliśmy się do tej niezwykłej chwili: rozważanie o Jego życiu, litania, rozprowadzane ulotki o Jego działalności, Nowenna itp. Ważne jest to, że Parafianie zaangażowali się w to dzieło i mam nadzieję, że dali się porwać niezwykłemu Patronowi Naszych Wspólnot. Dziękujemy Ci Błogosławiony Czempielu i prosimy wstawiaj się za nami. Twojemu wstawiennictwu polecamy Nasze Wspólnoty. Otaczaj opieką rodziny, małżonków, dzieci i młodzież, nie pozostawiaj bez opieki chorych i cierpiących, bądź pociechą w chwilach strapienia. Bł. Józefie Czempielu módl się za nami. Pragnę gorąco i serdecznie podziękować Wszystkim za obecność, za dar modlitwy. Dziękuję serdecznie Rodzinie bł. Za przybycie i uświetnienie swoją osobą naszą Uroczystość. Państwo Józefie i Józefowi Wilk za odsłonięcie pomnika i za kilka ciepłych słów tak ważnych dla pokrzepienia i umocnienia. Dziękuję Ks. Oficjałowi Piotrowi Kuc za poświęcenie tablicy i za te ważne słowa przypominające nam o wysokiej poprzeczce postawionej przez bł. dla naszej wspólnoty, która z jednej strony ma pociągać ku górze a z drugiej ma pomagać budować nas na lepsze. Dziękuję współbraciom w Chrystusowym Kapłaństwie za wspólną celebrę Najświętszej Ofiary: Ks. Proboszczowi Suchej Psiny Mariuszowi Kleman, Ojcom Karmelitom Mateuszowi i Zbigniewowi. Dziękuję Siostrom Zakonnym z Kietrza ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryji. Dziękuję za obecność lokalnym władzom: Pani Burmistrz Elżbiecie Kielskiej. Dziękuję LSO Dziećmarów, pocztom sztandarowym, panu Franciszkowi naszemu organiście. Dziękuję przedstawicielom Wspólnoty Bernacickiej za obecność i modlitwę. Dziękuję Wszystkim Wam Siostry i Bracia za wspólnotę wiary, za ducha gorącej modlitwy. Dziękując wyrażam też nadzieję, że na tym nie koniec bo idąc ku górze musimy wymagać i chcieć od siebie więcej. I jeszcze raz na koniec BŁOGOSŁAWIONY JÓZEFIE CZEMPIELU MÓDL SIĘ ZA NAMI!!!
 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.