Odwiedziły nas dzieci z Kietrza

alt4 lipca do naszej parafii zawitały dzieci z Domu Pomocy Społecznej z Kietrza wraz ze swoimi opiekunkami Siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi i p. Hubertem. W spotkanie zaangażowały się dzieci i młodzież z Dziećmarowa. Od samego początku, ku pociesze serc, zaczęła się zabawa. Nie brakowało atrakcji, które miały uprzyjemnić przyjazd dzieci do naszej wsi. Była zabawa z piłką, poznawanie wsi przez spotkanie z naturą: pieski, króliki, prosiaczek (którego potem trudno było złapać) i krowy. Przejażdżka na bryczce zaprzężonej w konie, była niewątpliwie największą atrakcją. Nie brakowało też pierwszych przełomów, w grupie dzieci z Kietrza była Natalka, która bała się zwierząt i po pewnym czasie zaczęła się im nie tylko przyglądać, ale także głaskać. Brawo Natalka!!! Na grillu piekły się kiełbaski, a lodówce czekało przepyszne ciasto ptasie mleczko z świeżymi truskawkami – tylko dla głodnych. Na koniec poszliśmy przez wieś „bez worka z piaskiem” i dotarliśmy do naszego Kościoła. A tam we wspólnej modlitwie podziękowaliśmy Bogu za miniony dzień. W modlitwie przewodziła Ewa, która przepięknym głosem podziękowała Matce Bożej w piosence „Maryjo Śliczna Pani”. Dziękujemy Ci Ewo!!!! Po wspólnej modlitwie pozostał czas na pyszne łakocie, które czekało w lodówce. W czasie pałaszowania smakołyku dzieci wręczyły wszystkim obecny przepiękne pamiątki, które same wykonały. Dziękujemy!!! I tak przyszedł moment odjazdu. Pragnę serdecznie podziękować za zorganizowanie tego czasu Państwu Ewie i Darkowi Pietrucha, za grillowanie i niezwykłe żywe atrakcje, Panu Jerzemu Kubat za konną przejażdżkę, Państwu Kandziora za bliskie spotkanie z dostojnymi krowami, Panu Sołtysowi Józefowi Śrutwa za wsparcie tego spotkania. Pragnę szczerze i serdecznie podziękować dzieciom i młodzieży naszej parafii za bycie, za wsparcie, za dobrą zabawę i atmosferę, za pomoc i serdeczność, jestem szczerze wzruszony i zbudowany Waszą tak wspaniałą postawą. Dziękuję i do zobaczenia zaś!!!!