Światowe Dni Młodzieży

W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w lipcu w Rio de Janeiro w Brazylii. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem pojedzie młodzież z różnych części naszego globu. Wśród nich Polacy. Wyjazd na inny kontynent to jednak spory koszt i niewielu młodych ludzi może sobie na niego pozwolić. Dlatego w naszym kraju przygotowano kilka propozycji spotkań wzorowanych na ŚDM w Brazylii: Polska Copacabana w Płocku, Rio w Częstochowie, Rio w Świebodzinie, Rio na Śląsku, Rio w Bieszczadach i Rio w Krakowie.
      Rio w Świebodzinie to propozycja dla młodych z zachodniej (i nie tylko) Polski oraz naszych sąsiadów m.in. z Niemiec. Spotkanie odbędzie się równolegle do czuwania papieża z młodzieżą w Rio. Świebodzin i Brazylię połączy telemost. Dzięki nocnej transmisji "na żywo" młodzi będą mogli posłuchać Franciszka i wspólnie z nim się modlić. Wydarzenie potrwa dwa dni: 27-28 lipca na polach przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W programie wydarzenia: wspólna modlitwa i taniec, spotkanie ze świadkami wiary, misterium ziarna wiary, orędzie o Ewangelizacji, Eucharystia, telemost z papieżem i koncerty: Siewców Lednicy i Tymczasowej Formacji Prowizorycznej (Projekt TFP).
      Udział w spotkaniu to koszt pięciu złotych na cele organizacyjne. Każdy z uczestników otrzyma także gadget - JEZUSOWE OKULARY.