Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2013

wigilijne-dzielo2013Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest symbolem pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej pomocy i uwagi. Świeca ta symbolicznie stawiana jest czasem podczas wigilii na pustym talerzu oczekującym na ubogiego, nieznajomego, wędrowca. Pierwsze świece Caritas zapłonęły na polskich stołach w 1993 roku. Pierwsza akcje wigilijna realizowana była w kilku zaledwie diecezjach. W 1994 roku świece płonęły już na stołach wigilijnych w całej Polsce.W ostatnich latach przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadzanych jest kilka milionów świec Caritas. Dzięki temu przez 20 trwania akcji lat pomoc otrzymało kilka milionów dzieci z ubogich rodzin.W akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom biorą udział wszystkie diecezje w Polsce.

Czy wiesz, że:

Ponad 538 tys. rodzin z dziećmi w 2011 r. skorzystało ze świadczeń pomocy społecznej.

Te rodziny miały w 2011 roku na utrzymaniu 1136 tys. dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

W placówkach zapewniających pobyt całodobowy na koniec 2011 r. przebywało blisko 22 tys. dzieci.