Podziękowanie Biskupa Opolskiego za pomoc udzieloną poszkodowanym w Syrii i na Filipinach

bp-nominatCzcigodni Duszpasterze, Drodzy Diecezjanie,

w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zwróciłem się do Was dwukrotnie z prośbą o zorganizowanie pomocy dla osób cierpiących z powodu wojny w Syrii i tajfunu na Filipinach.
Dzisiaj pragnę Was poinformować o efektach obydwu zbiórek i podziękować Wam za poruszającą troskę o osoby zranione na duchu i na ciele. Dla uchodźców syryjskich ofiarowaliście 133 tysiące złotych, a dla ofiar tajfunu na Filipinach 455 tysięcy złotych. Obydwie kwoty, bez potrącania kosztów administracyjnych, zostały natychmiast wpłacone przez naszą diecezjalną Caritas na konto Caritas Polska. Caritas Polska, funkcjonując w ramach Caritas Internationalis, pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Caritas Jordanii, Syrii i Filipin i przekazuje naszą pomoc poszkodowanym.
Ponownie wyrażam moją radość i wdzięczność, za Waszą miłość niosącą cierpiącym ulgę i pocieszenie. Wasze pomocne gesty wykonane na zakończenie Roku Wiary pokazują, że wiara miłująca i miłość wierząca pozostają nadal cechami wyróżniającymi chrześcijan.

+ Andrzej Czaja, Biskup Opolski