Pokaz najpiękniejszych koron

korona-dozynkiZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W POKAZIE NAJPIĘKNIEJSZYCH KORON  DOŻYNKOWYCH W GMINIE BABORÓW podczas Dożynek Gminnych – Obchody Dożynek w Dziećmarowie w dniu 06.09.2014r.

1. ORGANIZATOR I FUNDATOR NAGRÓD W POKAZIE: Organizatorem nagród, dyplomów w konkursie jest Gmina Baborów

2. MIEJSCE KONKURSU: Plac parafialny przy Kościele w Dziećmarowie

3. TERMIN: 6 września 2014 roku - rozpoczęcie konkursu o godz. 15.00.

4. CEL
-Kultywowanie cennych aspektów życia mieszkańców wsi i obszarów wiejskich;
-Popularyzacja tradycji ludowych dotyczących twórczości artystycznej;
-Prezentacja bogactwa plonów.

5. RODZAJ POKAZU: Pokaz najpiękniejszych koron w Gminie Baborów- w pokazie biorą udział korony dożynkowe z  wszystkich sołectw Gminy Baborów;

WAŻNE !!!
Z tradycją dożynek, ściśle związany jest symbol, jakim jest korona i wieniec dożynkowy. Symbole te wymagają zaangażowania, cierpliwości i misternej pracy tworzących je osób. Podstawą korony jest szkielet – metalowa spawana konstrukcja na kształt tradycyjnych wzorów jak korona, serce, krzyż, łódź itp. Konstrukcja powinna być jedynym elementem natury nieożywionej. Pozostałe materiały wykorzystywane do dekoracji muszą stanowić dary natury jak: kłosy, ziarna, kwiaty, owoce czy warzywa. Tegoroczne korony dożynkowe  powinny łączyć w sobie różnorodność techniczną i stanowić wspólne dzieło tworzących je gospodyń i gospodarzy.

6. UCZESTNICTWO:
•    Delegacje sołectw przyjeżdżają na swój koszt;
•    Uczestnicy delegacji powinni mieć ze sobą dokument stwierdzający ich tożsamość;
•    Miejscem spotkania delegacji jest plac przy Kościele w Dziećmarowie
•    Delegacje z koronami  powinny mieć ze sobą plansze  informacyjne zawierające nazwę sołectwa.

7. ZGŁOSZENIE UDZIAŁU: W pokazie mogą wziąć udział tylko  sołectwa, które powiadomiły organizatora   o uczestnictwie w   do dnia 01.09.2014 roku na adres mailowy Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 77 4036938, 77 4036939.

8. KOMISJA POKAZU: Komisja pokazu będzie składała się z trzech osób,  wytypowanych przez Dyrektora GOK-u i Burmistrza Gminy Baborów.

9. NAGRODY: Przewidziane dyplomy oraz  nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD  dla wszystkich uczestniczących sołectw w  pokazie koron dożynkowych w dniu 6 września 2014 roku.