Czy 40 lat minęło jak jeden dzień?

Upływa szybko życie,
Jak potok płynie czas,
Za rok, za dzień, za chwilę,
Razem nie będzie nas. /bis

I nasze młode lata
Upłyną szybko w dal,
A w sercu pozostanie
Tęsknota, smutek, żal.

Więc póki młode lata,
Póki wiosenne dni
Niechże przynajmniej teraz
Nie płyną gorzkie łzy.

Choć pamięć o nas zginie,
Już za niedługi czas,
Niech piosnka w dal popłynie
Póki jesteśmy wraz.

A jeśli losów koło,
Złączy zerwaną nić,
Będziemy znów pospołu
Śpiewać i marzyć, śnić.

Więc kiedy dziś stajemy
Już u rozstaju dróg,
Idącym w świat z otuchą,
Niech błogosławi Bóg.

Powiało melancholią, ale tak jest. Lata przemijają i nie wrócą więcej. To oczywiście nie oznacza smutku, bólu przemijania, bo to wszystko jest częścią tej niezwykłej drogi, przygody jaką jest życie. Czy 40 lat minęło jak jeden dzień? W odczuciu psychicznym tak, fizycznym to było tych dni 14.610. Ale nie to jest ważne. A co? To spotkani ludzie, ich życzliwość, czasem niechęć i zawiść (to kształtuje nasz charakter), pomocna dłoń, wspólnota, radość bycia razem i tak można wymieniać bez końca. Jedno jest pewne – cel, do którego prowadzi BÓG!!! Oczywiście można w tym momencie pokusić się na kilka wspomnień, jednak ja wolę to co wciąż jest, według zasady Jezusa: „nie martwcie się o jutro, ono ma własne troski…”. Nie ma co za daleko wybiegać w przyszłość, a i wróżek zza siedmiu gór słuchać, bo losy nasze nie są zapisane w gwiazdach, horoskopie i kartach tarota. Można oczywiście z odwagą wszystko wziąć w ręce swoje, ja jednak pozwolę Bogu się prowadzić nucąc pod pyrkatym nosem: „Pan mie strzeże…, czuwa nademną Bóg mój Bóg…”.Na koniec nie może zabraknąć w tym słowie serdecznych podziekowań, Bogu za to, że jestem, za stwórczy akt Jego miłości w miłości moich rodziców. Za rodzinę, którą jesteśmy rodzice, siostra z mężem i dziećmi i ja. Wiadomo nie zawsze świeci słońce i pokuleć czasem trzeba, przecież nie ma róży bez kolców. Za całą rodzinę chcę podziękować, a jest nas trochę. Bogu dziękuję za tych których spotkałem w życiu i za tych, których stawia wciąż na ścieżce mego życia. Moim drogim Parafiamon: Dziećmarowa, Babic, Bernacic, za Waszą życzliwośc i za wiele gestów dobroci. Wielkie DZIĘKUJĘ!!!!

urodziny-ks-rafala

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć.