Wymiana rynien na kościele św. Michała Archanioła w Dziećmarowie

alt

Dnia 19 sierpnia 2014 rozpoczęliśmy trudny etap wymiany rynien na naszej świątyni. Tak, tak na początku nie było łatwo, wieża dość wysoko, a i warunki pogodowe różne. Niestety tego roku sierpień nie był łaskawy i częstował nas bardzo zmienną pogodą. Na szczęście fachowcy zahartowani w boju niczego nie musieli się obawiać. Takie wysokości dla nich to pestka. I tak było. Co pewien czas była potrzeba przerw, bo pogoda kapryśna, ale na szczęście po prawie 2 tygodniach dotarliśmy do końca. I tak dziś nasza świątynia w cieple promieni słonecznych może się pochwalić nowym  makijażem, który widoczny jest z daleka. Co za błysk. Pragnę podziękować z całego serca firmie Kubanek, za sprawną i doskonałą pracę. Dziękuję Panom: Rajmundowi, Kamilowi i Romanowi. Zgrana i świetna ekipa. Dziękuję. W wymianie orynnowania pomogła Gmina, która przeznaczyła na ten remont zastrzyk gotówki, za co pragnę z całego serca podziękować na ręce Pani Burmistrz oraz tym osobom, które służyły wiedzą, fachową radą i okazywały ogromną cierpliwość. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie, że wciąż Wam zależy na pięknie nie tylko świątyni, ale i całej Nasze Wspólnoty, bo bez Waszego zaangażowania i niezwykłej ofiarności nie dałoby się tak wiele zrealizować. Jeszcze raz wszystkim dziękuję. Teraz przynajmnien woda już nie po ścianach, a bezpiecznie rynną odpływa. Polecam zerknąć na piekne widoki. To wszystko w galerii naszych zdjęć – zapraszam.

Zobacz zdjęcia w galerii zdjęć.

 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.