Dożynki 2014

Tegoroczne Dożynki zaliczamy już do czasu przeszłego. Czas płynie. Zresztą najpełniej odzwierciedla to wydarzenie, właśnie życie na wsi. To w zaciszu człowiek jeszcze bardziej dostrzega nieodwracalność przemijania. Jeszcze niedawno pola ubrane w kłosy, dziś już widoczna przeorana ziemia. I tak rok za rokiem. Niestety ten rok nie był dla ludzi ziemi zbytnio łaskawy, bo trza było Bogu plony wyrywać. Ledwie musnęło słońce, a tu już za chwilę deszcz znów podlewa. Może to jednak jakiś znak, może to niebiańskie przypomnienie o właściwym porządku świata. Niestety w ludzkiej słabości zbyt łatwo zapominamy, kto jest Panem tego wszystkiego. A przecież wyśpiewujemy w jednej ważnej pieśni:
altBoże z twoich rąk żyjemy,
Choć naszymi pracujemy;
Z ciebie plenność miewa rola,
My zbieramy z twego pola.

Wszystko cię mój Boże chwali:
Aleśmy i to poznali,
Że najmilszą ci się zdała,
Pracującej ręki chwała.

Co rządzisz ziemią i niebem,
Opatrz dzieci twoje chlebem;
Ty nam daj urodzaj złoty,
My ci dajem trud i poty.

Kiedyś przyjdziem na godzinę
Gdy kończąc ziemską gościnę,
Z Łazarzem po naszym zgonie,
Odpoczniemy na twem łonie.

Idąc tą drogą nie wolno poddawać się zwątpieniu, w Bogu nadzieję pokładając w przyszłość z odwagą spoglądać. W tym roku przeżywaliśmy Dożynki Parafialne w Babicach i Bernacicach, natomiast w Dziećmarowie mieliśmy okazję gościc całą naszą gminę. Sami widzicie, że się działo, o odpoczynek nawet trudno było. Ale warto podjąć trud witania ważnych gość, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Warto podjąć ten trud odpowiedzialności gospodarza, jakim w tym roku była nasza wioska, która tak bardzo wypiękniała. A jak Bóg da i sił starczy, to, kto wie……??????
Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym w to nasze uroczyste dziękowanie i życzyć Wam wielu Bożych chwil. Dziękuję naszym wszystkim Starościnom i Starostą. Dziękuję żeńcom. Dziękuję za wszelką oprawę muzyczną tych wydarzeń. Serdecznie dziękuję władzom naszej gminy za zaufanie, że podołamy temu ważnemu zadaniu i za tak wielkie wsparcie na ręce: Pani Burmistrz Elżbiecie Kielskiej, Pani Dyrektor GOK Lidi Piecha, Prezesowi ZUK Panu Tomaszowi Krupa. Jeszcze raz pragnę wyrazić moje podziękowanie Wszystkim za wszelką okazaną życzliwość i dobro, za zaangażowanie w przygotowanie tych niezwykłych uroczystości serdeczne Bóg zapłać!!!!

Zdjęcia w galerii zdjęć.

Zapraszamy do zobaczenia nowych zdjęć w kolejnej galerii.