Wszyscy Święci módlcie się za nami!

swieci1 listopada Kościół uroczyście wspomina Wszystkich Świętych - znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – jak czasem się ją nazywa – "Świętem Zmarłych". W dniu Wszystkich Świętych Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Niektóre imiona i życiorysy świętych są znane, gdyż zostali oni oficjalnie ogłoszeni takimi przez Kościół. I tak jak w ciągu roku mamy uroczystości ku czci poszczególnych świętych czy błogosławionych, tak w tym dniu czcimy na raz wszystkich, którzy już osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.
Dzień Wszystkich Świętych przypomina także nam, żyjącym, prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości.

- W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych:

* zapraszam do Sakramentu Pokuty przed:

Bernacie:         poniedziałek 16.00

Babice:           wtorek i czwartek 16.00

Dziećmarów: czwartek i piątek po Mszy Świętej

* zapraszam do udziału w nabożeństwie za zmarłych z procesją na cmentarz:

Bernacice –         po Mszy Świętej

Babice –             po Mszy Świętej