Komunikat Biskupa Opolskiego w związku z pożarem katedry w Sosnowcu

katedra-sosnowiecDrodzy Diecezjanie

W nocy z wtorku na środę, z 28 na 29 października br., pożar strawił dach katedry pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu oraz zniszczył elementy wystroju świątyni, między innymi cenne malowidła ścienne. Łączymy się solidarnie z sosnowiecką wspólnotą diecezjalną w tym trudnym doświadczeniu i zapewniamy o modlitwie oraz gotowości
do braterskiej pomocy.
W związku z tym ośmielam się Was, Drodzy Duszpasterze i Diecezjanie, prosić o udzielenie wsparcia materialnego poprzez zorganizowanie we wszystkich kościołach Diecezji Opolskiej zbiórki do puszek w niedzielę 16 listopada br. po Mszach św.
Za każdy duchowy i materialny dar, będący wyrazem solidarności i jedności z Braćmi
i Siostrami w Diecezji Sosnowieckiej, wyrażam pasterską wdzięczność i zapewniam o modlitewnej pamięci o ofiarodawcach.
Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski