Roraty 2014

roraty-2014Solo Dios basta – Bóg sam wystarczy
Zapraszam serdecznie wszystkich, a szczególnie dzieci z naszej parafii na tegoroczne Roraty. Główną postacią będzie św. Teresa z Avila, wielka reformatorka życia zakonnego, założycielka karmelitów bosych, doktor Kościoła.
Wybór takiego tematu wiąże się z rokiem jubileuszowym 500 rocznicy urodzin św. Teresy, który rozpoczął się 15 października 2014 i jest obchodzony nie tylko w klasztorach karmelitańskich, ale i w całym Kościele.
Drugim powodem podjęcia takiego tematu jest ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, który rozpocznie się w święto Ofiarowania NMP - 21 listopada.
Podczas spotkań roratnich dzieci będą poznawały życie świętej Teresy z Avila oraz jej niezwykłą miłość i zażyłość z Panem Bogiem.