Misje Święte

misjeMisje Święte, 18-22 marca 2015 r., Ratuj duszę swoją

Temat: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

ŚRODA – 18 MARCA, Rozpoczęcie Misji Świętej i przekazanie kluczy do Kościoła

17:00 – Babice – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
18:00 – Dziećmarów – Msza św. z kazaniem dla wszystkich

CZWARTEK – 19 MARCA, Dzień chorych

9:30 – Babice – Msza św. z kazaniem dla chorych i namaszczenie chorych
10:30 – Bernacice – Msza św. z kazaniem dla chorych i namaszczenie chorych
11:30 – Dziećmarów – Msza św. z kazaniem dla chorych i namaszczenie chorych

Nawracajcie się…

16:00 – Bernacice – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
17:00 – Babice – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
18:00 – Dziećmarów – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
Po Mszy nauka stanowa dla rodziców

 

PIĄTEK – 20 MARCA, Wierzcie…

Na Drogę Krzyżową przynosimy znicze,
które potem składamy na groby Naszych bliskich Zmarłycz
11:00 – Babice – Droga Krzyżowa z procesją na cmentarz
15:00 – Bernacice – Droga Krzyżowa z procesją na cmentarz
16:00 – Babice – Msza św. Z kazaniem dla wszystkich
17:30 – Dziećmarów – Msza św. Z kazaniem dla wszystkich
Po Mszy Św. Droga Krzyżowa z procesją na cmentarz
Po Mszy nauka stanowa dla młodzieży od I gimnazjum

SOBOTA – 21 MARCA, Dzień Małżeński – Żyć Ewangelią…

9:00 – Bernacice – Spotkanie dla dzieci
9:30 – Bernacice – Sakrament pokuty dla wszystkich
10:00 – Babice – Spotkanie dla dzieci
10:30 – Babice – Sakrament pokuty dla wszystkich
11:00 – Dziećmarów – Spotkanie dla dzieci
11:30 – Dziećmarów – Sakrament pokuty dla wszystkich
15:00 – Bernacice – Msza św. Z kazaniem i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
16:30 – Babice – Msza św. Z kazaniem i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
18:00 – Dziećmarów – Msza św. Z kazaniem i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Na MSzy Świętej Małżonkowie siadają razem oraz z dziećmi

 

NIEDZIELA – 22 MARCA, Zakończenie Misji Świętych

8:30 – Dziećmarów – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
10:00 – Bernacice – Msza św. z kazaniem dla wszystkich, po Mszy Świętej Nabożeństwo na zakończenie Misji przy Krzyżu, proszę przynieść ze sobą Krzyże
11:30 – Babice – Msza św. z kazaniem dla wszystkich
13:30 – Babice – Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym
14.30 – Dziećmarów – Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym
Każdy na to nabożeństwo przynosi krzyż ze swojego domu lub z pokoju.

Ks. Piotr Szczygielski – obrońca węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim w Gliwicach
Ks. Piotr Grzegorzewicz – sędzia Sądu Biskupiego w Gliwicach

 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.