Zaproszenie Biskupa Opolskiego

jemielnica2015Drodzy Diecezjanie!
Za pośrednictwem Waszych duszpasterzy kieruję do Was serdeczne zaproszenie do modlitewnego i rodzinnego spędzenia tzw. weekendu majowego. W tym roku po raz czwarty 1 maja, w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Jemielnicy chcemy modlić się wspólnie z rodzinami i za rodziny o ich świętość i gotowość do apostolstwa. Uroczystą Mszę św. w ich intencji rozpoczniemy o godz. 11.00 procesją z kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego. O 14.30 będziemy się modlić podczas nabożeństwa wzywając wstawiennictwa Matki Bożej i św. Józefa dla uproszenia pokoju dla świata i ludzkich serc. Poza liturgią będzie można spędzić czas z rodziną, uczestnicząc popołudniu w licznych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz korzystając z oferty gastronomicznej w ramach V Jarmarku Cysterskiego, przygotowanego przez gminę Jemielnica.
W wieczór poprzedzający pierwszomajowe uroczystości zapraszam do Jemielnicy na godz. 18.30 młodzież, by we wspólnej modlitwie umocniła się na duchowej drodze do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Z myślą o młodzieży przygotowującej się do zawodu w naszym regionie objąłem swym patronatem Wojewódzkie Święto Szkolnictwa Zawodowego, które pod hasłem „Żyj i pracuj z pasją” odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 w Amfiteatrze Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Organizatorzy święta chcą tego dnia promować szkolnictwo zawodowe i zapewnić przybyłym gościom dobrą zabawę m.in. koncert Natalii Niemen i innych gwiazd. Darmowe wejściówki będą do odbioru w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.
Ufam, że korzystając z tych propozycji, a przede wszystkim spędzając czas w gronie najbliższych, umocnimy naszą wiarę i rodzinne więzi, na których budowanie z serca Wam błogosławię.

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski