Zaproszenie na 39. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę

pielgrzymka-plakat2015Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w 39. Pieszej  Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę.
Tegoroczna pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia z Nysy, 17 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 18 sierpnia z Kluczborka.
Przyświecać jej będzie hasło: Metanoia – umysłu i serca. Ewangelicznymi ścieżkami nawrócenia – w kierunku Światowych Dni Młodych Kraków 2016.
Tematyka tegorocznej pielgrzymki jest połączeniem myśli przewodniej programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2015 „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” z przygotowaniami do Światowych Dni Młodych w Krakowie w roku 2016. W Roku Życia Konsekrowanego pamiętać chcemy o siostrach, braciach i ojcach zakonnych. Nawiązywać będziemy też do przyszłorocznego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Na Górze Świętej Anny wspominać będziemy 50. rocznicę wysłania Listu Episkopatu Polski do Biskupów Niemieckich. W czasie pielgrzymki będziemy także szczególnie modlić się za rodziny w związku z poświęconym im synodem biskupów.
Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 22 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.
Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są u księży w poszczególnych parafiach, a także na stronie internetowej: www.pielgrzymka-opolska.pl