Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

caritas-2015Od 1994 r. Caritas Diecezji Opolskiej rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tegorocznym Adwencie uczyni to po raz dwudziesty drugi. Przesłanie duchowe wigilijnej świecy powoduje, że co roku sięga po nią ponad 80 tysięcy mieszkańców naszej diecezji. Fakt ten cieszy i zobowiązuje.

Pragniemy poinformować, że również w bieżącym roku część dochodu uzyskanego z Wigilijnego Dzieła przeznaczymy na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci i młodzieży, które organizują Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas. W ubiegłym roku z tej formy wsparcia skorzystało 29 pomysłów na dobroczynność.

Regulamin przyznawania dotacji i jej rozliczenia zostanie umieszczony na stronach  www.caritas.diecezja.opole.pl w marcu 2016 roku. Wtedy będzie znana kwota uzyskanego dochodu. Caritas Diecezji Opolskiej przygotowała 18 tysięcy dużych świec oraz 63 tysiące małych. Nabywając świece wierni składają ofiary w wysokości 12 zł. za dużą i 5 zł. za małą.