Jałmużna wielkpostna 2016

jalmuzna-wielkopostnaDrodzy Wierni,
Szanowni Państwo,
słowo „jałmużna” w naszych czasach nie robi kariery, a gdy jest używane to raczej w negatywnym znaczeniu. Aby uniknąć wypaczania sensu jałmużny i pokazać jej prawdziwą wartość, jej praktyka potrzebuje nowych impulsów i inspiracji. Caritas Diecezji Opolskiej od 21. lat przygotowuje papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Do sięgania po nie zachęcamy przede wszystkim dzieci i młodzież. Mogą to czynić również osoby dorosłe.
W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i w Wielkim Poście 2016, proponujemy połączenie jałmużny we wspólnym diecezjalnym projekcie i przeznaczenie jest na utworzenie łaźni Caritas dla osób bezdomnych w Opolu. Utrzymanie higieny i czystości jest pilną potrzebą ludzi bezdomnych, a równocześnie najbardziej dokuczliwą uwagą kierowaną pod ich adresem ze strony społeczeństwa.
Caritas Diecezji Opolskiej przygotowała 40 tysięcy papierowych skarbonek, które od Środy Popielcowej można bezpłatnie pobierać we wszystkich parafiach diecezji. Szczególną prośbę o upowszechnianie praktyki jałmużny wielkopostnej kierujemy do katechetów i opiekunów grup duszpasterskich, a także wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.
Osoby, które chcą wesprzeć budowę łaźni dla osób bezdomnych i uczestniczyć w dziele jałmużny wielkopostnej, mogą także wpłacić ofiarę na konto Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „łaźnia dla bezdomnego”.
Ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej