Spotkanie z Podróżnikiem

W tym roku w naszej wiosce mieliśmy okazję gościć 78-letniego podróżnika Pana Janusza Strzelecki River, który od 15 laty przemierza świat na rowerze. Pan Janusz Strzelecki River urodził się w Kaliszu, zaś młodość spędził w Gdyni. Na stałe zamieszkał we Włoszech. Tam przybrał nazwisko River. Pracował, jako impresario sportowo-estradowy.
W czasie swojej podróży odwiedził 146 krajów w tym m.in. Indie, Meksyk, Indonezję, Chiny oraz Syberię, spędzając na rowerze ponad 260 tysięcy kilometrów. W podróż po Polsce wyruszył 8 czerwca spod Katedry w Gdańsku Oliwie. Jego podróż ma trwać 150 dni. W tym czasie zamierza odwiedzić około 350 miejscowości. Dziennie pokonuje dystans około 30-40 kilometrów. Głównym celem tej podróży jest dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Polaka.
Wieczorem z podróżnikiem mieli okazję spotkać się mieszkańcy naszej wioski, by wsłuchać się w niezwykłe opowieści, które towarzyszą Panu Januszowi w czasie jego przemierzania rowerem przez świat. Po opowieściach mieliśmy okazje zrobić sobie wspólną fotografię, która będzie na pewno świetną pamiątkom z tego spotkania. Pan Jerzy wyruszył w dalsza drogę wcześnie rano. Życzymy dużo siły i wytrwałości i samych życzliwych ludzi na drodze tej wspaniałej przygody.

Zobacz zdjęcia w galerii.