Z dawien dawna...

Wspomnienia

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami związanymi z naszą wioską Przedstawiąją one kościół parafialny jak i najbliższe okolice. Zdjęć jest kilka, warto zwrócić uwagę na zdjęcia: z szopką, przedstawiające salę w której były odprawiane Msze św. po wojnie kiedy kościół był zburzony. Sala znajdowała się w domu Pana Kupke.
Kolejne zdięcie przedstawia moment wciągania dzwonów na wieżę zaraz po odbudowaniu kościoła. W te prace byli zaangażowani wszyscy mieszkańcy wioski. To postawa prawdziwie godna podziwu, a z drugiej strony jak wielkie było przywiązanie ludu do kościoła. I na koniec wnętrze kościoła po odbudowaniu. Jak widać mocno różni się od tego sprzed wojny, ale osiągnięto bardzo wiele.
Kościół przed wojną zewnątrz i jego wnętrze. Te dwa pozostały były zrobione z wieży kościoła i pokazują jedną i drugą stronę wioski. W tle widać dach dużego budynku to szkoła w której aktualnie znajdują się mieszkania i sala Koła Gospodyń Wiejskich. Niesamowite jak wiele z tego zostało zniszczone. Dziś wioska jest znacznie mniejsza.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w galerii zdjęć.