Koncert Uwielbienia

W trosce o młode pokolenie!

Koncert Uwielbienia w Boże Ciało w Opolu (23 czerwca, godz. 19.30) można nazwać wielkim spotkaniem modlitewnym, pełnym pięknej muzyki i śpiewu!
Muzyka i śpiew są czymś, co pomaga w uwielbieniu Boga, od którego wszystko pochodzi, i dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym leży na sercu młode pokolenie. Chciejmy w ten szczególny wieczór spotkać się wspólnie w Opolu, na dawnym ZWM-ie, w pobliżu kościoła Przemienienia Pańskiego, aby Panu Bogu zawierzać dzieci i młodzież. Spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych będzie okazją, aby zobaczyć jak dobry jest Bóg, a także to, że nikt nie jest sam. Tak wielka wspólnota osób, przybywających na ten koncert z różnych zakątków naszej diecezji, będzie dla nas umocnieniem wiary i okazją do wspólnego świętowania obecności Boga pośród nas!
Przed rokiem, w uroczystość Bożego Ciała, w wielu parafiach naszej diecezji powstały tzw. Ogniska Modlitwy za Młode Pokolenie (konkretnego dnia tygodnia, o konkretnej godzinie, ludzie modlą się za dzieci i młodzież; np. w czwartki, przed wieczorną Mszą odmawiana jest modlitwa różańcowa w tej intencji). Ogniska te są owocem zeszłorocznego Koncertu Uwielbienia! Mamy nadzieję, że również tegoroczny koncert przyniesie dobre owoce!
Jeśli Pasterz diecezji, ks. bp Andrzej Czaja zaprasza, to nie może nas zabraknąć! Spotkajmy się w uroczystość Bożego Ciała w Opolu, na wspólnej modlitwie za dzieci i młodzież. Początek koncertu o godz. 19.30!
Organizatorami koncertu są:
DA Resurrexit w Opolu, Odnowa w Duchu Świętym diecezji opolskiej, Radio Plus Opole.
 

Informacje

Dziećmarów, pw. św. Michała Archanioła, Msze Święte w tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.00, środa 7.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Babice, pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00, niedzielne: sobota 17.00 i niedziela 11.00, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Bernacice, pw. Trójcy Przenajświętszej, Niedziela godz. 10.00.

Sakrament Pokuty, możliwość skorzystania przed każdą Mszą Świętą.

Kancelaria parafialna, czynna codziennie.

Wezwania do chorego o każdej porze.


Msze Święte w tygodniu o godz. 18.00, niedzielne: sobota 18.00 i niedziela 8.30, nabożeństwo o godz. 14.00 (co drugi tydzień).

Modlitwa

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw  zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to  prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym  świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Litania do św. Michała Archanioła.

123zycieksiazki

radio-doxa

Dziećmarów

6Parafia św. Michała Archanioła. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1307 r. do 1660 r. była filią parafii Babice. W 1668 r. erygowano parafię. W 1786 r. kościół oraz część wioski uległy spaleniu. Obecny kościół pochodzi z 1786 r. W 1945 r. kościół, został zbombardowany co doprowadziło do kolejnego, prawie całkowitego spalenia, pozostały tylko ściany. Dzięki jednak ogromnemu zaangażowaniu ówczesnych mieszkańców (wioska po wojnie liczyła pond 1000 mieszkańców) został na nowo wybudowany, a aktu poświęcenia nowo wybudowanego kościoła dokonał ks. adm. A. Kominek w 1949 r. Z Dziećmarowa pochodził Biskup Anastazy Sedlag (1787-1856), od 1833 r. bp Chełmiński. Aktualnie wioska liczy 260 mieszkańców, spowodowanie to jest liczną emigracją mieszkańców na zachód. Na szczęście wielu jeszcze powraca by w zaciszu Dziećmarowskiej ziemi spędzać wakacje czy święta.

 

Babice

6Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wioska Babice znana już w XIII w., należała do Joannitów z Grobnik (do sekularyzacji w 1810 r.) Obecny kościół wybudowany w latach 1681-83, przebudowana 1781-92. W 1582 r. Joannici wybudowali w Babicach kościół, natomiast data erekcji parafii jest nieznana. Jako lokalia jest już znana w 1633 r. W 1828 r. dołączono miejscowość Bernacice, wtedy Babice stały się samodzielną parafią. Do 1945 r. par. należała do diecezji ołomunieckiej. Zaraz po wojnie mieszkało w wiosce ponad 1200 mieszkańców. Aktualnie wioska liczy 290 mieszkańców.

 

Bernacice

6Kaplica pw. Trójcy Przenajświętszej. Filia parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach.  W 1882 roku Bernacie zostały dołączone do Babic. W miarę możliwości mieszkańcy w raz z duszpasterzami podejmowali remonty tej kalipcy by zaczęła ona służyć ludziom do kultu religijnego. Największe zasługi w podejmowanych remontach mieli kapłani ks. Chałupka i ks. Perliński oraz ks. Jerzy Hetmańczyk. W skład Bernacicic wchodzą Bernacie Dolne i Górne. Aktualna liczba mieszkańców 190.