Modlitwa za Ojca Świętego

Zjednoczeni z Biskupem Rzymu
Dnia 29 czerwca br. przypada sześćdziesiąta rocznica święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI. W związku z tym Kongregacja ds. Duchowieństwa zwraca się z prośbą, aby kapłani całego Kościoła zechcieli się szczególnie zjednoczyć w modlitwie z osobą Biskupa Rzymu.
Zachęca się więc, aby poszczególne diecezje, a zwłaszcza ich duchowieństwo, zechciały ofiarować Ojcu Świętemu 60 godzin Adoracji Eucharystycznej, czy to bez przerwy czy też podzielonej na dni miesiąca czerwca. Szczególną intencją tej modlitwy niech będzie prośba o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie. Zakończenie tej modlitwy należałoby włączyć w obchody uroczystości Najświętszego Serca Jezusa (l lipca), która jest także dniem modlitw o uświęcenie kapłanów.
Jezu jedyna Drogo do Ojca Prawdo i Życie człowieka. Ty Obiecałeś prowadzić swój Kościół do końca czasów. Ty Wybrałeś naszego Ojca Świętego Benedykta XVI ustanawiając go Pasterzem Kościoła Powszechnego. Udziel mu pełni łask Ducha Świętego niech On utwierdza nas w wierze i prowadzi nas we wspólnocie nadziei i miłości. Za wstawiennictwem Maryi, Dziewicy i Matki, zjednocz nas z następcą św. Piotra i umacniaj nas w każdej Eucharystii, dając nam siłę byśmy pocieszali prześladowanych, żyli w solidarności z biednymi i cierpiącymi głosząc Twoją Śmierć i Zmartwychwstanie wszystkim narodom Ziemi. Amen.