Dzień Papieski

Zgodnie ze zwyczajem w naszej diecezji, diecezjalne obchody Dnia Papieskiego celebrowane są w różnych parafiach, z której pochodzą stypendyści „papieskiej” fundacji. Tegoroczne diecezjalne uroczystości odbędą się w niedzielę 9 października w kościele Trójcy Świętej w Ciasnej, gdzie Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Jan Kopiec.
Dzień Papieski wraz z Dniem Edukacji Narodowej będzie obchodzony również w katedrze opolskiej. W tę samą niedzielę 9 października o godz. 18.30 Duszpasterstwo Nauczycieli Akademickich oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej zapraszają na Mszę św. w intencji nauczycieli, która zostanie odprawiona również pod przewodnictwem bpa prof. dra hab. Jana Kopca.

W minionym roku szkolnym w diecezji opolskiej było 94 stypendystów – w tej liczbie jest kilkanaście osób, które otrzymują pomoc ze środków Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego, finansowanego na obecnym etapie wyłącznie przez kapłanów naszej diecezji. Ogrom tego dzieła, zwanego „żywym pomnikiem Jana Pawła II”, jest świadectwem ofiarności całego społeczeństwa, którą sam papież docenił, dziękując za dzieło stypendialne. Wyraził to w słowach: „Wiem, że ten dzień [papieski] łączy się z piękną ideą wspierania przez stypendia młodych Polaków, którzy znajdują się w trudnych warunkach materialnych. (…) Dziękuję organizatorom, artystom i wszystkim, którzy włączają się w to dzieło. Niech Dzień Papieski przyniesie wszystkim Polakom głębokie przeżycia duchowe i obfite owoce łaski”.