Niedziela Misyjna

Dziś Kościół obchodzi 85. Światowy Dzień Misyjny. Na Niedzielę Misyjną papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: „Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji”. W całym kraju zbierane są ofiary na potrzeby misjonarzy. Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce ks. Tomasz Atłas zaapelował do polskich katolików, by wznieśli się ponad lokalne sprawy i wsparli współwyznawców na innych kontynentach.

Podczas ubiegłorocznej Niedzieli Misyjnej – jak popularnie określa się Światowy Dzień Misyjny – zebrano ponad 1,168 mln dolarów zł. Jak wynika z rozliczenia przesłanego przez fundusz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, większą część datków polskich wiernych przekazano na misje w Ugandzie – ponad 760 tys. i w Demokratycznej Republice Konga – ponad 300 tys.

Przeczytaj Orędzie Benedykta XVI na Światowy Dzień Misyjny - czytaj.
Żródło: www.ekai.pl